اخبار باشگاه فوتبال استقلال و حواشی فوتبال و ورزش
تاریخ : دو شنبه 4 ارديبهشت 1391
نویسنده : داود اکبری و میثم اکبری
تصوير خبر

 

سرمربی تیم فوتبال راه آهن گفت: مسئولان فدراسیون فوتبال با تغییر مکان دیدار ۳ امتیاز زور را از ما گرفتند و به تراکتورسازی دادند.

 


 

علی دایی پس از شکست یک بر صفر تیمش مقابل تراکتورسازی گفت: هر دو تیم بازی خوب و متعادلی انجام دادند و تا قبل از گل به هیچ‌عنوان دچار مشکل نشدیم. متأسفانه نیمه دوم اشتباه کردیم. می‌توانستیم بازنده این بازی نباشیم. تراکتور از تجربه بالایش استفاده کرد و پیروز شد.

سرمربی راه‌آهن با انتقاد از عملکرد مسئولان فدراسیون فوتبال در برگزاری این دیدار در ورزشگاه تختی گفت: 3 امتیازی که دنبالش بودند را از ما گرفتند و به تراکتورسازی دادند. به مردم آذربایجان تبریک می‌گویم اما به هیچ عنوان عدالت رعایت نشد چون در زمین خودمان هم میهمان بودیم. برای کسانی که این طور برنامه‌ریزی می‌کنند متأسفم.

دایی ادامه داد: روی صحنه‌ای که گل خوردیم با بازیکنان صحبت کرده بودم. در دقایق ابتدایی بازی داور یک پنالتی مسلم را برای ما نگرفت.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا در واکنش به تغییر محل مسابقه به ورزشگاه تختی از انجام بازی خودداری نکردند، اظهار داشت: اگر من تنها بودم به هیچ عنوان زیر بار زور نمی‌رفتم اما من در مجموعه راه‌آهن فعالیت می‌کنم و بالادستی‌ها تصمیم‌گیرنده هستند. مطمئن باشید اگر مسئله شخصی بود زیر بار نمی‌رفتم.

دایی در پاسخ به این سؤال که چرا به نشانه اعتراض این دیدار را انجام ندادید، خاطرنشان کرد: اگر این کار را می‌کردیم بازی 3 بر صفر اعلام می‌شد و ممکن بود جریمه‌هایی را علیه ما اعمال کنند و حتی فدراسیون مقدمات سقوط ما به لیگ دسته اول را فراهم کند.

دایی افزود: کنترل 3 هزار نفر کار سختی است؟ 100 هزار تماشاگر در آزادی حضور پیدا می‌کنند اما هیچ اتفاقی نمی‌افتد. دوست داشتند این 3 امتیاز را به تراکتور بدهند. هیچ پاسخ صحیحی نمی‌دهند متأسفانه قانون زور است و فدراسیون زور می‌گوید. ما هم کاری نمی‌توانیم انجام دهیم. تمام اعتراض‌ها را انجام دادیم و دعواها را کردیم اما به زور گفتند باید بازی کنیم.

وی درباره عملکرد خط حمله راه‌آهن گفت: در این بازی به هیچ عنوان از عملکرد خط حمله راضی نبودم. عباس‌فرد را نداشتیم و توپ‌های زیادی را از دست دادیم.

دایی در مورد حضورش در فصل آینده در راه‌آهن گفت:‌ سه بازی دیگر باقی مانده و بعد از اینکه تعهداتم را انجام دادم برای فصل بعد تصمیم‌گیری می‌کنم.


|
امتیاز مطلب : 20
|
تعداد امتیازدهندگان : 5
|
مجموع امتیاز : 5
موضوعات مرتبط: لیگ برتر , علی دایی , ,
برچسب‌ها: دایی , راه آهن , تراکتور ,
تاریخ : یک شنبه 3 ارديبهشت 1391
نویسنده : داود اکبری و میثم اکبری
ستاره سرشناس فوتبال ایران رسما از شرکت بین المللی تویوتا شکایت می کند. شکایتی که از سوی وکیل بین المللی او به جریان افتاده است.
 
  

به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز به نقل از خبرآنلاین، علی دایی تاکید کرد به دلیل باز نشدن کیسه هوای پرادوی سفیدش در تصادف شب عید از این شرکت معتبر خودروسازی شکایت می کند. حادثه ای که چیزی نمانده بود بین المللی ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران را درست در شب عید از فوتبال مان بگیرد. سرمربی راه آهن که پس از یک ماه تقریبا بهبود پیدا کرده، از دو هفته قبل به دنبال پیگیری این اتفاق است که چرا در زمان سانحه رانندگی، کیسه های هوای خودروی او باز نشده است.
این خبری بود که اولین بار از سوی محمد دایی، برادر مربی راه آهن که در سانحه رانندگی به همراهش بوده، رسانه ای شد. جمله ای که سبب شد تا یکی از سخنگوهای این شرکت بین المللی در گفتگویی با بی بی سی فارسی اعلام کند: «آنچه در این سانحه رخ داده شاید ناشی از این باشد که آقای دایی دکمه فعال سازی پرادو را فعال نکرده باشد و در این صورت، شرکت سازنده خودرو، تقصیری در این سانحه ندارد.»
این جمله اما سبب شده تا کاپیتان دایی برای پیگیری شکایتش از این شرکت خودروساز ژاپنی مصمم تر شود. او در این باره گفت: «ببینید، سئوال من این است که چرا هر دو کیسه هوا به صورت همزمان در این تصادف فعال نبودند. جالب است که این آقای سخنگو که درباره ماشین من حرف زده، اسمش اعلام نشده و این برای شرکت معتبری مثل تویوتا عجیب است که کسی به عنوان منبع آگاه درباره مسائلش صحبت کند.»
او سپس درباره توضیحات این آقای سخنگوی ناشناس گفت: «واقعا این گفته ها هم عجیب است چون اصلا من حاضرم به این آقا و شرکت تویوتا پرادو هم جایزه بدهم اگر بیایند نشان بدهند که این دکمه، کجای ماشین است. تا جایی که من می دانم فقط ماشین هایی مثل 206 و سوناتا برای سرنشین جلو، آن هم نه برای راننده بلکه برای صندلی کنار راننده، دکمه ای دارد که اگر فعالش کنی، کیسه هوای ماشین به کار می افتد اما سایر ماشین ها مثل بنز و همین تویوتا دکمه فعال سازی ندارند. اصلا من حاضرم 100 تا پرادو به شرکت تویوتا جایزه بدهم اگر بیایند نشان بدهند این دکمه ای که می گویند کجای ماشین است.»
دایی تاکید دارد این نقص فنی را از طریق شکایت بین المللی از شرکت تویوتا پیگیری می کند. اقامه دعوایی که ممکن است به نام علی دایی در کشوری مثل سوئیس طرح شود. او گفت: «از وکیل بین المللی ام خواسته ام به دلیل این اشکال فنی که باعث شد شدت تصادف افزایش پیدا کند از شرکت تویوتا شکایت کند و در مراجع بین المللی هم این شکایت را ادامه می دهم.»
دایی در تصادف اسفند ماه گذشته اش به شدت از ناحیه سر و گوش آسیب دید و چند هفته ای را در بیمارستان بستری بود. این شکایت می تواند یکی از بزرگترین دعاوی بین المللی علیه شرکت تویوتا باشد چون آقای گل فوتبال جهان می تواند یکی از سرشناس ترین چهره های تاریخ باشد که شرکت ژاپنی را به دلیل باز نشدن کیسه های هوای اتوموبیل بیش از صد میلیون تومانی اش به دادگاه می کشاند. خودرویی که تولیدش از سال 1982 آغاز شده و هر 6 سال یکبار بدنه و موتورش تغییراتی اساسی داشته است. خودروی علی دایی اما مدل 2006 است. مدلی که ساخت آن در پایان سال 2009 به پایان رسیده و اتاق جدیدی را کارخانه جایگزینش کرده. خودرویی که ایربگ سمت راننده اش باید به طور اتوماتیک عمل می کرده است و این شکایت بین المللی از سوی فوتبالیست معروف ایرانی می تواند چالشی بزرگ شود برای شرکت خودروساز سرشناس ژاپنی.
 

 


|
امتیاز مطلب : 16
|
تعداد امتیازدهندگان : 4
|
مجموع امتیاز : 4
موضوعات مرتبط: لیگ برتر , علی دایی , ,
برچسب‌ها: علی دایی , شکایت , پرادو , تویوتا ,
تاریخ : یک شنبه 3 ارديبهشت 1391
نویسنده : داود اکبری و میثم اکبری
علی دایی با شکایت از تویوتا باری دیگر در صدر اخبار رسانه ها قرار گرفته است.
 
 
 

علی دایی پس از تصادف شدید قبل از عیدش در اتوبان اصفهان، کاشان به طوری معجزه آسا خطری بزرگ را پشت سر گذاشت. او پس از این سانحه شرکت خودروساز ژاپنی را به دلیل باز نشدن کیسه های هوای خودرو در افزایش یافتن شدت تصادف مقصر می داند. این تصاویر نگاهی است به همه خودروهایی که ستاره فوتبال ایران با آنها در 20 سال گذشته در محافل فوتبالی حاضر شده است.
 


|
امتیاز مطلب : 14
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 3
موضوعات مرتبط: لیگ برتر , علی دایی , ,
برچسب‌ها: علی دایی , شکایت , پرادو , تویوتا ,
تاریخ : جمعه 1 ارديبهشت 1391
نویسنده : داود اکبری و میثم اکبری
شکایت علی دایی از کمپانی تویوتا با واکنش سخنگوی این کارخانه بزرگ مواجه شده است.
به گزارش اعتدال: شکایت دایی از کمپانی تویوتا به علت عمل نکردن ایربگ های خودروی دایی در هنگام تصادف اخیر وی بود. محمد دایی، برادر علی دایی گفته است که خودروی تصادفی به تعمیرگاه ارسال نشده، بنابراین می‌توانند ثابت کنند که هیچکدام از ۱۸ ایربگ آن در زمان تصادف عمل نکرده است.

 
این در حالیست که بی بی سی گزارش داد:  یک سخنگوی شرکت تویوتا که نخواسته نامش فاش شود گفت: "باور نمی‌کنم که ایربگ‌ها کار نکرده باشند. خیلی دشوار است که در چنین تصادفی سیستم ایر بگ کار نکند. یک کلید روشن-خاموش بر روی این مدل از تویوتا گنجانده شده که احتمالا آن را خاموش کرده بودند".

 
با توجه به آنچه سخنگوی تویوتا گفته است، این احتمال وجود دارد که  عمل نکردن ایربگ ها ناشی از خاموش بودن کلید آن ها باشد و در این صورت کمپانی تویوتا در حادثه منجر به آسیب دیدن دایی، احتمالا بی تقصیر خواهد بود.

|
امتیاز مطلب : 16
|
تعداد امتیازدهندگان : 4
|
مجموع امتیاز : 4
موضوعات مرتبط: علی دایی , ,
برچسب‌ها: علی دایی , تویوتا , شکایت ,
تاریخ : پنج شنبه 29 فروردين 1391
نویسنده : داود اکبری و میثم اکبری

علی دایی پس از اینکه بانداژ و کلاهش را از سرش برداشت با تیپ جدید در برنامه زنده تلویزیونی حاضر شد.

 

|
امتیاز مطلب : 18
|
تعداد امتیازدهندگان : 4
|
مجموع امتیاز : 4
موضوعات مرتبط: لیگ برتر , علی دایی , ,
برچسب‌ها: علی دایی , خبر , تیژ جدید ,

صفحه قبل 1 صفحه بعد

آخرین مطالب

/
به وبلاگ داود اکبری و میثم اکبری خوش آمدید